İTÜ Defamed Mezunları Cumhuriyet Bayramı’nda buluştu

İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği (DEFAMED) Cumhuriyet'in 94. yılını büyük katılımlı bir yemek organizasyonu ile kutladı. Etkinliğe;

Derneğimizi temsilen Başkan Kapt.Saim OĞUZÜLGEN, Genel Sekreter Kapt.Muhammer ARSLANTÜRK ve Mali Sekreter Kapt.Tunç ALTAN, Türkiye Denizcilik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Müh. Erkan Dereli, İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Sosyal Yardım Vakfı İkinci Başkanı Kapt. Can Kıraç, TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müh. Feramuz Aşkın, Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Birol Bayrakdar, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Kapt. Alev Tunç, Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Bayrak’ın yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri denizcilik sektörü katılım gösterdi.

29 Ekim 2017 Pazar günü İstanbul Marriott Hotel Asia Balo Salonu'nda gerçekleştirilen yemek öncesinde bir de kokteyl verildi. Daha sonra misafirler salona davet edildi. Daha sonra Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Baybora Yıldırım kürsüye gelerek, tüm katılımcıları selamladığı konuşmasını gerçekleştirdi. Yıldırım şu şekilde konuştu; “Bugün Cumhuriyetimizin ilanının 94. yılını hep birlikte kutluyoruz. İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği olarak düzenlediğimiz bu geceye; gerek sponsor, gerekse bireysel anlamda destek verdiğiniz için müteşekkiriz.

Bu sene dördüncüsünü düzenlediğimiz Cumhuriyet Yemeği organizasyonumuz ile etkinliğimizi gelenekselleştirme yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

Ben sözlerimi burada noktalarken İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneğimize ve Cumhuriyetimize nice 94 yıllar diliyoruz.”

Baybora Yıldırım’ın konuşmasının ardından, barkovizyon gösterimine geçildi. Derneğin Yönetim Kurulu Üyelerinin Ankara’ya Anıtkabir’e düzenledikleri ziyaret ve gerçekleştirdikleri resmi törenden görüntüler içeren gösterim sırasında yine Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından söylenen ‘Senden Daha Güzel’ şarkısı salondan büyük alkış aldı. Duygusal anlar yaşayan katılımcılar Türk Bayraklarını sallayarak şarkıya eşlik ettiler.

Daha sonra gecenin gerçekleşmesinde katkıları bulunan sponsorlara teşekkür plaketleri takdim edildi.

Gece Murat Kaynak Orkestrasının şarkılarıyla devam etti. Yine aynı gecede, bir süredir seçimleri süren “Denizden Gelenler 2” isimli fotoğraf yarışması bünyesinde, derneğin resmi sosyal paylaşım sitesinde finale kalan 4 fotoğraf arasından, katılımcıların belirlediği Alper Akın Aydın’ın fotoğrafı birinciliğe hak kazandı. Aydın’a bir de hediye takdim edildi.

Geç saatlere kadar devam eden yemek, bir sonraki sene yeniden bir araya gelmek üzere sona erdi.

29.10.2017Haber Resimleri
 

     

www.turkishpilots.org © 2014 | Tüm Hakları Saklıdır