Emekli kılavuz kaptanlar anıları tazeleme yemeğinde buluştu.

Kadıköy Aden Otel’de saat 15.00 ile 17.00 saatleri arasında emekli olmuş kılavuz kaptanlar ve mesleğine devam eden kılavuz kaptan üyelerimiz bir araya gelerek yemek yediler.

Anıları tazeleme yemeğimizde Galatasaray Üniversitesi MYO Deniz Ulaştırma İşletme Bölümü Öğretim Görevlisi Kaptan Sayın Çağlayan TOP ve öğrencileri de katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Derneğimiz Başkanı Saim Oğuzülgen, yapılan yemeğin öneminden bahsetti.

Oğuzülgen “Emekli meslektaşlarımız ile çalışmakta olan genç meslektaşlarımızı bir araya getirerek anıları tazelemek için bu etkinliği planladık. Ve sizlerin sayesinde bu etkinliği gerçekleştiriyoruz.Tabi gönül isterdi ki bu masalar dolup taşsın.Geçmişten  geleceğe olan köprümüzü en iyi şekilde,  bilgi akışımız ve tecrübe akışımız ile  gerçekleştirelim;ama bizim mesleğin getirdiği zorluktan dolayı meslektaşlarımız görevlerinin  başında  olduğundan dolayı katılamadılar.Daha çok etkinlik gerçekleştireceğiz.İyi eğlenceler diliyorum” dedi.

Kılavuz kaptanlar hikâyelerini anlattılar

Bu konuşmaların ardından plaketlerini takdim etmek için sektör tarafından tanınan ve sevilen Kayahan Çindemir tarafından; Sezai Şahin,Mustafa Aktaş,Mahmut Mamaklı’ya plaketleri takdim edildi. Diğer plaket alan isimler İbrahim Betni, Rıza Kilimci gibi isimler oldu.Yemekte emekli kılavuz kaptanlar hikayelerini anlattılar.Plaket töreninin ardından hep beraber  yemek yenildi.

Üyelerimizden Kaptan Burak Reis YAVUZ tarafından hazırlanan " Geçmişimizden günümüze kılavuz kaptanlık " videosu misafirlerimizin izlemine sunuldu.

2.05.2018Haber Resimleri
 

     

www.turkishpilots.org © 2014 | Tüm Hakları Saklıdır