İMEAK DTO'da Denizciler ve Ailelerine Destek Toplantısı Yapıldı

30 Ocak 2018 Salı günü İMEAK Deniz Ticaret Odası’nda Filika Denizciler ve Ailelere Psikososyal Destek Projesi kapsamında toplantı yapıldı. Toplantıya derneğimizi temsilen Başkan Saim OĞUZÜLGEN katıldı.

Denizci ve ailelerinin yaşadığı psikolojik ve sosyal sorunların çözümü amacıyla Türkiye Denizciler Sendikası, Filika Denizciler ve Ailelerine Psikososyal Destek Projesi başlattı.

Proje kapsamında İMEAK DTO’da açılış toplantısı yapıldı. Toplantıya, denizcilik sektörü temsilcileri, Uluslararası Taşımacılık İşçileri Federasyonu yöneticileri ve denizciler katıldı.

Toplatının açılış konuşmasını Türkiye Deniziler Sendikası Başkanı Hasan Pekdemir yaptı.

Türkiye Denizciler Sendikası Başkanı Hasan Pekdemir’in ardından Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü Eğitim ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Cem Erdem söz aldı. Cem Erdem, proje kapsamında bakanlık olarak üzerimize düşen görev neyse yaparız dedi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan ise, Filika Denizciler ve Ailelerine Psikososyal Destek Projesi ile ilgili denizci ailelerine destek verilmesi gerektiğini durumun maddiyattan çok daha önemli olduğunu söyledi.

Metin Kalkavan, konuşmasına 1 Kasım 2017’de Şile açıklarında meydana M/V BILAL BAL faciasını örnek göstererek devam etti.

Metin Kalkavan, Filika Denizciler ve Ailelerine Psikososyal Destek Projesi’nin İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın yeni dönem projelerinden birinin parçası olduğunu da sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Filika Denizciler ve Ailelerine Psikososyal Destek Projesi tanıtıldı ve toplantı sonlandırıldı.

 
30.01.2018Haber Resimleri
 

     

www.turkishpilots.org © 2014 | Tüm Hakları Saklıdır