133. Geleneksel Balık Günü Coşkuyla Kutlandı

Türk denizcilik eğitiminin 133. ve İTÜ Denizcilik Fakültesi (İTÜDF)'nin 25'inci kuruluş yılı dolayısıyla düzenlenen "Geleneksel Balık Günü" bu yıl da coşkuyla kutlandı. 

İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunlar Derneği (DEFAMED) ve İTÜ Denizcilik Fakültesi işbirliği ile düzenlenen Geleneksel Balık Günü bu defa 02 Aralık 2017 tarihinde düzenlendi. 

Geleneksel Balık Günü'ne ilgi yoğundu. Ulaştırma, Denicilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka,Deniz Ticareti Genel Müdürü Durmuş Ünüvar, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Hızırreis Deniz,İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan ve Yönetim Kurulu üyeleri Şadan Kaptanoğlu, Tamer Kıran, KOSDER Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Çakır,Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Sosyal Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Temur diğer sivil toplum kuruluşları ile denizcilik sektör temsilcileri, öğretim görevlileri, mezunlar, ve çok sayıda davetli katıldı. 

Derneğimizi temsilen; Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Başkanı Kapt.Saim OĞUZÜLGEN, Başkan Yardımcımız Kaptan Mehmet ÖZDEMİR, Genel Sekreterimiz Kapt.Muhammer ARSLANTÜRK ve Mali Sekreter Yardımcımız Kapt.Cemalettin ATASOY katılım göstermişlerdir.

Ruhi Sarıalp Kapalı Spor Salonu’ndaki gerçekleştirilen törende ilk olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve deniz şehitleri ile saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Baybora Yıldırım Yıldırım 40, 50 ve 60 yıllık mezunlar ile tüm katılımcıları selamladı ve Geleneksel Balık Günü’nün düzenlenmesinde katkıları bulunan sponsor firmalara teşekkür etti.

İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı ve Ulaştırma, Denicilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka ve İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Salim Söğüt'ün konuşmaları ardından İTÜ Denizcilik Fakültesi 40, 50 ve 60 yıl mezunlarına plaket verildi ve okul yemekhanesinde özel balık menüsünün sunulduğu yemeğin ardından 2017 yılı "Balık Günü" etkinliği sona erdi.

02.12.2017Haber Resimleri
 

     

www.turkishpilots.org © 2014 | Tüm Hakları Saklıdır